Kõrgharidus

Tallinna Ülikool: Omanda rahvusvaheline kõrgharidus Eestist lahkumata

 

Miks peaks inglise keelt vabalt valdav noor, kes soovib saada head kõrgharidust, eelistama välisülikooli asemel õppimist ingliskeelsel õppekaval Eesti ülikoolis?

Eesti kõrgharidus on rahvusvaheliselt tunnustatud, konkurentsivõimeline, taskukohane ja huvitav. Erinevad teadusprojektid, rahvusvaheline keskkond ja innovatiivsed õpetamismeetodid teevad meist kindlasti ihaldusväärse sihtkoha, kus kõrgharidust omandada. Seda mitte ainult välistudengite, vaid ka eestlaste seas. Tallinna Ülikool (TLÜ) pakub mitmesuguseid huvitavaid õppimisvõimalusi, mis ühelt poolt esitavad õppijaile väljakutse, kuid teisalt annavad piisavalt vabadust kriitiliselt mõelda ja teha ise oma järeldusi. Kvaliteetseid õppekavasid leiab humanitaarvaldkonnast infotehnoloogiani. Võrreldes paljude teiste Euroopa ülikoolidega on TLÜ õppegrupid väikesed, mistõttu saab üliõpilastele osaks õppejõu personaalne lähenemine. Ligi 10% akadeemilisest personalist on rahvusvaheline, mis loob võimaluse õppida siin rahvusvaheliselt tunnustatud teadlaste juhendamisel. Seda koos 75-st riigist pärit välistudengiga.

Milline on TLÜ ingliskeelsete õppekavade akadeemiline profiil ja fookus?

Enamik Tallinna Ülikooli võõrkeelseid õppekavasid on interdistsiplinaarsed, pakuvad laiapõhjalisi teadmisi valdkonnast rohujuure tasandil, kuid ka piisavalt spetsialiseerumist valdkonna sees. Peame silmas, et lõpetanul oleks võimalik teadmisi ka reaalselt rakendada. Ingliskeelsed õppekavad on bakalaureuse- ja magistritasemel neis valdkondades, kus reaalne töö käib üleeuroopaliselt ja ülemaailmselt (kunstid, film, ristmeedia, audiovisuaalne meedia) või valdkondades, millega Eesti rahvusvahelisel areenil seostub (digitehnoloogiad, haridus). Põnev näide on siinkohal õppekava nimega Digital Learning Games, mida haldab korraga neli instituuti. Bakalaureuse tasemel on Tallinna Ülikoolis võimalik inglise keeles õppida kuuel erialal: audiovisuaalne meedia, õigus, ristmeedia filmis ja televisioonis, poliitika ja valitsemine, interdistsiplinaarsed humanitaarteadused ja interdistsiplinaarsed sotsiaalteadused.

Mis eristab TLÜ-d ja selle ingliskeelset õpikeskkonda teistest Eesti ülikoolidest?

2016/2017. õppeaastast viidi sisse üleülikooliline õppeaine ELU ehk erialasid lõimiv uuendus. ELU on õppeaine, kus erinevate erialade üliõpilased ja õppejõud viivad ellu interdistsiplinaarseid projekte. Lisaks täidab ELU kultuuriliselt integreerivat rolli, kuna omavahel teevad koostööd nii inglis- kui ka eestikeelsete õppekavade tudengid ja õppejõud. Üliõpilased saavad valida huvipakkuva projekti teema ja viisid selle teostamiseks.

Uuri lähemalt www.tlu.ee

Autor: Priit Reiska, Tallinna Ülikooli õppeprorektor

Previous Post Next Post

You Might Also Like