Välismaale

Õppima Ameerikasse? Suurepärane mõte!

Igal aastal õpib USA ülikoolides sadu eestlasi. Ka sina võid olla üks nendest! Julge unistada ja mõelda suurelt!

USA kõrgharidussüsteemi peamised märksõnad on paindlikkus, suur akadeemiline vabadus ja julge pealehakkamine. Bakalaureuseõpe kestab neli aastat ning tegemist on nn liberal arts süsteemiga. Liberal Arts College või sarnase suunitlusega ülikoolide tudengid läbivad esimestel aastatel üldisi aineid humanitaar-, sotsiaal- ja täppisteaduste valdkondadest ning otsustavad alles teise õppeaasta lõpus, millisele erialale nad spetsialiseeruda soovivad.

USA ülikoolid pakuvad rahvusvahelistele tudengitele märkimisväärset finantsabi! Stipendiumid võivad ulatuda mõnest tuhandest dollarist täisstipendiumideni õppemaksu ja elamiskulude katmiseks. Bakalaureuseõpinguid on võimalik rahastada ka spordistipendiumi abil. Lisaks ülikoolidele annavad stipendiume Eesti ja rahvusvahelised organisatsioonid ja fondid.

Üheks nõudeks on rahvusvaheliste testide tegemine. Ülikoole huvitab sisseastuja inglise keele oskus, aga ka akadeemiline võimekus. Inglise keele testiga TOEFL saab asendada inglise keele riigieksamit ning see test on tunnustatud kõigis maailma riikides. Seega üks test avab tõesti ukse maailma! SAT ja ACT on akadeemilise taseme testid bakalaureuseõppesse astujatele, mida sageli sisseastujatelt nõutakse.

USA-sse õppima minekuks tuleks tegutsema hakata aasta-poolteist enne õpingute alustamist. Seda eriti juhul, kui soovid astuda väga nimekasse ülikooli või vajad suurt rahalist abi. Kuid bakalaureusetasemel õpinguid võib alustada ka 2-aastases Community Colleges, kuhu sisseastumine on lihtsam ja õppemaksud palju madalamad.

Teabekeskus korraldab infotunde, kohtumisi vilistlastega, testide ettevalmistuskursusi ja muid koolitusi. Meil on müügil ja laenutamiseks kõikide testide õpikud. Välismaale õppima minek ei ole nii keeruline, kui esialgu tundub.

Oled alati teretulnud meie keskusesse, aitame sul oma unistused ellu viia!

Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus

Tallinna Tehnikaülikool
MEKTORY, Raja 15-032,
Tel 6 203 543; 6 203 546
educationUSA@ttu.ee
www.eac.ttu.ee
FB: Education USA Tallinn

Tartu Ülikool
W. Struve 1-355
Tel 7 375 714
educationusa@ut.ee
www.ameerika.ut.ee/et
FB: Education USA Tartu

Previous Post Next Post

You Might Also Like