Kõrgharidus

Miks tulla TTÜ-sse IT-d või inseneeriat õppima?

 

IT-haridus on üks universaalsemaid valikuid, kuna napilt leiab veel eluvaldkonda, kus arvutitel poleks tähtsat rolli. Juba täna on nii IT kui inseneeria vallas töökohti rohkem kui võimekaid spetsialiste. Kui valid IT-hariduse koos insenerimõtlemisega, saad uudseid tehnoloogilisi lahendusi luua mis tahes valdkonnas.

70% Eesti IT-tudengitest õpib Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) ning tehnikaharidust oleme andnud juba sada aastat. Meie IT-õppekavades on ühendatud tehnikaülikooli teaduslik võimekus IT Kolledži praktilisusega ning kaetud on kõik IT-valdkonna erialad informaatikast ja arvutisüsteemidest kuni küberturbe tehnoloogiateni.

Lõviosa meie IT-magistriõppekavadest on unikaalsed – kusagil mujal selliseid ei ole. Lubame, et tehnikaülikooli IT-haridus teeb sinust mitte lihtsalt itimehe, vaid laia silmaringiga IT-inseneri. Sest just neid läheb üha rohkem vaja maalimas, kus kõik on IT.

Põhjaliku IT-hariduse kõrval integreerime infotehnoloogia ka teistesse õppekavadesse. Nii kasvatame insenere, kel on teadmised ja oskused uudseid tehnoloogilisi lahendusi leida. Just nii sünnivad isesõitvad autod, võimekad robotid, paindlik nutikas tööstus, virtuaal- ja liitreaalsuse lahendused ja palju selliseid asju, mida me täna veel ettegi ei kujuta.

Õppetöö kõrval leiab tehnikaülikooli leiutajatelinnakust hulga teadusprojekte, kus tudengid kaasa löövad: ehitame Eesti esimest isesõitvat autot ja loome selle ümber nutika linnaku, valmimas on tudengisatelliit ning peagi on tudengite kasutuses IoT platvorm. Need on vaid mõned näited, kus üliõpilastel on võimalus inseneri- ja infotehnoloogiateadmisi juba ülikoolis päriselt ellu rakendada. See tähendab, et pärast lõpuaktust on kaasas ka paras kogemustepagas, millega tulevastele tööandjatele muljet avaldada. Lisaks tipptasemel haridusele ja Eesti ainsale leiutajatelinnakule räägib TTÜ kasuks vaieldamatult värvikas tudengielu – meil on roboti-, foto-, filmi- ja väitlusklubi, spordivõistkonnad ja laulukoorid, orkestrid ja rahvatantsijad, tantsutüdrukud ja saltopoisid ning terve tudengimaja, kus üliõpilased oma kohvikut peavad, ajakirja välja annavad ja häppeninge korraldavad. Ja ka ühiselamud asuvad siinsamas linnakus.

Vastuvõtt suvel, erialakatsed juba kevadest

Sisseastumisavaldusi TTÜ erialadele võtame vastu 25. juunist kuni 4. juuli kella 15.00-ni sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee ja kohapeal. Tänavu saab infosüsteemis SAIS (www.sais.ee) esimest korda teha erialaseid sisseastumiskatseid juba jaanuarist alates.

Katsete perioode on veel kolm:

12.-25. märts

30. aprill-6. mai

6.-10. juuli.

Kas ja millal on katsed sinu valitud erialale, saad teada siit: www.ttu.ee/katsed

Previous Post Next Post

You Might Also Like