Kõrgharidus

Eesti Maaülikool – terve Eestimaa ülikool

Eesti riik vajab spetsialiste, kes suudavad tagada õitsva majanduse, kuid ka selle, et meie õhk, vesi, metsad ja mullad oleksid kaitstud. Sellised inimesed tulevad Eesti Maaülikoolist.

Rohkete võimaluste linnak

Maaülikooli linnak asub Tartus rohelises Tähtvere linnajaos, kus kaasaegsed õppe- ja uurimisvõimalused, korrastatud majad ja tipptehnoloogilised laborid on põimitud vaba aja veetmise võimalustega. Tudengite käsutuses on Emajõelinna moodsaim spordimaja ja kõrgeim ühiselamu.

Siitsamast hargnevad suvel rattateed ja talvel suusarajad. Kohe naabruses laiub Tähtvere spordipark, samuti Tartu näitustemaja ja laululava koos oma üritustega. Kõigest kümnekonna minuti jalgsitee kaugusel asub supelrand. Sama kaugel teises suunas ongi tukslev tudengilinna süda – kesklinn koos oma arvukate võimalustega.

Läheduses tegutsevad nii väike- kui suurettevõtted ja arenevad tööstuspargid. Kui tegus üli.pilane tööd otsib, siis ei pea kaugele minema. Tõsi, tudengi tähtsaim töö on siiski õppimine. Olgu selleks siis metsandus, keskkonnakaitse, taimede ja loomade tervis, toiduhügieen või maakorraldus.

Maaülikool hoolitseb selle eest, et Eestimaal jätkuks inimesi, kes hoiaksid meie riiki. Et oleks tööd ja leib laual ning samal ajal õhk, vesi, mullad ja metsad kenasti kaitstud. Sinu teadmisi ja oskusi on tarvis kõikjal – vaiksest maakohast maailma suurlinnadeni.

Lase end inspireerida

Maaülikoolis saad teada, millised viljad kasvavad Eesti kliimas kõige paremini ja kuidas nende väärtust esile tõsta. Pole sugugi välistatud, et varsti kasvab paljudes Eestimaa aedades sinu aretatud õunapuu. Või on ettevõtjad tänulikud, sest sinu avastused parandasid viljasaaki või panid lehmad rohkem piima andma.

Meil saab õppida sedagi, kuidas kasutada ja puhastada vett või ehitada sildu, samuti kuidas kasvatada ning ravida loomi, linde ja kalu. Saad teada, kuidas mõõta maad või ehitada maju nii, et need oleksid soojad ja kestaksid sajandeid. Võimalik on omandada inseneriteadmised, et rajada eramusse keskküttesüsteem või käivitada suurtööstus. Sinu saadavad teadmised võivad küündida kuni selleni, kuidas panna tuul ja päike meile valgust ja soojust andma.

Maaülikoolis hariduse omandanud inimesed on just need, kes hoiavad riigis elu käimas. Hoolitseme, et Eesti loodus oleks kaitstud ja ettevõtted püsiksid konkurentsis ka rangete euronõuete tingimustes. Kui Eestimaad peaks tabama mõni taimset või loomset päritolu mure, saavad üksnes maaülikoolis hariduse saanud spetsialistid lahendusi pakkuda. Nii ongi maaülikool terve Eestimaa ülikool, kes hoolitseb selle eest, et riik õitseks ja areneks.

Tule maaülikooli! Uuri, mille põnevaga tegelevad siinsed teadlased ja lase end inspireerida. See kogemus on sinu aega väärt.

www.emu.ee

Previous Post Next Post

You Might Also Like